IMG 20190808 WA0010

 

25 lat posługi Sióstr Służebniczek Maryi w Oziornoje - 7 sierpnia 2019r. 

7 sierpnia 2019r. we wspomnienie Bł. Edmunda Bojanowskiego w Oziornoje w Narodowym Sanktuarium Maryi Królowej Pokoju świętowaliśmy jubileusz 25 - lecia pracy sióstr.
Dokładnie 25 lat temu, 7 sierpnia 1994 roku zaczęły swoją misję w parafii pierwsze siostry: s. Klaudia Wawrzyniak, s. Tomiła Maćkowiak, s. Joanna Gulcz.
Razem z nami naszą radość dzielili kapłani z różnych parafii Kazachstanu, szczególnie ci, którzy współpracowali z siostrami na przełomie tych lat. Mszy św. przewodniczył arcybiskup Tomasz Peta metropolita w Astanie, który zaprosił siostry do Oziornego kiedy był tam proboszczem. Były obecne wszystkie Siostry Służebniczki pracujące w Kazachstanie na czele z siostrą Wikarią Kornelią Silna, która przyjechała cieszyć się razem z nami jubileuszem i przy okazji odwiedziła wszystkie placówki w Kazachstanie.
Wspólnie z parafianami i gośćmi, których było nie mało, mogliśmy dziękować Dobremu Bogu za posługę sióstr w Oziornoje na przełomie 25-ciu lat. Uroczstą Eucharystię poprzedziło nabożeństwo ku czci błogosławionego Założyciela oraz uczczenie Jego relikwii. Na początku Mszy św., Arcybiskup Tomasz, przeczytał błogosławieństwo Ojca Świętego Franciszka, wspólnocie Sióstr Służebniczek w Oziornoje, a także wręczył relikwie św. Jana Pawla II, które na stałe będą  znajdować się w kaplicy sióstr. Po dziękczynnej Eucharystii, parafianie, nauczyciele ze szkoły wraz z uczniami i młodzieżą przedstawili piękną akademię o posłudze sióstr w Oziornoje. Dużo pięknych słów było wypowiedzianych pod adresem sióstr jako wdzięczność za ich posługę. Nie zapomniano o siostrach, które już nie pracują w Kazachstanie. Wielu znajdujących się w kościele nie mogło powstrzymać łez, patrząc i słuchając tego, co było przedstawione z miłością i dziękczynieniem. Pan Bóg tak sprawił, że obdarzył nasze Zgromadzenie powołaniami z Kazachstanu, między innymi są trzy siostry z Oziornego: s.Samuela, s.Rita, s.Tatiana i postulantka Lena. Nie zapomniano w akademii także o innych powołaniach z Oziornego: s. Julii ze Wspólnoty  Błogosławieństw, s. Marii karmelitance i o księdzu z tej parafii - ks. Romanie. 
Po uczcie duchowej, wszyscy trwali w radości na wspólnej kolacji, przygotowanej przez parafianki. Mogliśmy jeszcze powspominać, porozmawiać i nacieszyć się pięknem tego dnia. Chętni mogli wyrazić swoją radość w tańcach. Dziękujemy Bogu za posługę Sióstr w Oziornoje, za otwartość i radość.  Razem wyśpiewajmy Magnificat za wielkie dzieła, które Pan uczynił przez nasze siostry na kazachstańskiej ziemi w każdym człowieku.
IMG 20190808 WA0015IMG 20190808 WA0019
image 2019 08 09
Więcej zdjęć: Galeria
Początek strony