zycie

 

 

Msza Święta oraz całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Życia każdego 25. dnia miesiąca o godz. 19:00 w Sanktuarium bł. Edmunda w Luboniu.

 

 

 

 

ZAPRASZAMY  MAŁŻONKÓW, RODZICÓW I WSZYSTKICH OBROŃCÓW ŻYCIA ORAZ RODZICÓW, KTÓRZY PRAGNĄ MIEĆ DZIECKO I TYCH, KTÓRZY JE UTRACILI. 

Charyzmat Bł. Edmunda, jego zapatrzenie w dziecko, rodzinę, wyznacza kierunek duszpasterstwa w Sanktuarium.20www

  • Nieustanna służba życiu, która wypełniała codzienność bł. Edmunda, jest i dziś obecna w Sanktuarium. Na Mszy świętej każdego 25. dnia miesiąca, o godz. 19.00 modlimy się w intencji poczętego życia, a także w duchu przebłagania za grzechy przeciw życiu. Zapraszamy na nią  małżonków, rodziców i wszystkich obrońców życia oraz rodziców, którzy pragną mieć dziecko i tych, którzy je utracili. Tego dnia trwa także całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju i obrony życia.
  • Wtorek jest dniem szczególnie poświęconym bł. Edmundowi. Tego dnia odprawiana jest Msza święta, o godz.11.00 połączona z uczczeniem relikwii bł. Edmunda, na którą przybywają rodzice, noszący w sercu pragnienie modlitwy za swe dzieci. Natomiast podczas wieczornego nabożeństwa o godz. 19.00 przedstawiane są Bogu prośby i podziękowania przez wstawiennictwo Błogosławionego.
  • Różaniec Rodziców za dzieci. W obecnej chwili istnieje przy Sanktuarium 8 Róż i powstają kolejne. Każda Róża składa się z 20 rodziców lub małżeństw, którzy codziennie modlą się jedną dziesiątką różańca w 3 następujących intencjach: w intencji swoich dzieci, w intencji wszystkich dzieci, które obejmuje dana Róża, w intencji dzieci porzuconych, opuszczonych przez swoich rodziców. W każdą pierwszą sobotę miesiąca w Sanktuarium jest odprawiana Msza święta o godz. 11:00, podczas której następuje zmiana tajemnic Żywego Różańca Rodziców.
  • Diakonia Życia - działająca we Wspólnocie Magnificat, a także angażujaca się przy Sanktuarium to grupa kobiet, która wypełniając zamysł Boga – Stwórcy wobec kobiety, czyli przekazywanie życia i troska o nie, czyni to nie tylko w swoich rodzinach, ale dzieli się tym cennym darem z innymi ludźmi. Diakonia działa w szeroko pojętej tematyce życia z największym jednak naciskiem na życie poczęte. Wzorem i opiekunką grupy jest MARYJA, która jako Służebnica Pańska i Matka Życia pośpiesznie zmierza do św. Elżbiety aby jej służyć, niosąc Jezusa - Zbawiciela, radość i pomoc. Natomiast patronem jest bł. Edmund Bojanowski, który całe swoje życie poświęcił służbie potrzebującym a szczególnie dzieciom. Osoby działające w Diakonii Życia oferują swoją pomoc także tym, którzy np. cierpią z powodu straty dziecka, zmagają się ze skutkami aborcji poprzez wysłuchanie i rozmowę, modlitwę wstawienniczą, pomoc psychologiczną i duchową oraz organizację rekolekcji tematycznych. Więcej informacji również na stronie: http://wspolnota-magnificat.pl/posluga/diakonia-zycia

 
 
KRUCJATA RÓŻAŃCOWA przed Dniem Świętości Życia
 
Od 17 do 25 marca 2017 roku trwała krucjata różańcowa w obronie poczętych dzieci oraz za rodziców, którzy utracili swoje dzieci, a także za tych, którzy proszą o dar potomstwa. W nieustanną, całodobową modlitwę różańcową trwającą przez dziewięć dni włączyły się 544 osoby! 

Natomiast dnia 25 marca, podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej w naszym Sanktuarium o godz. 19.00, po raz kolejny dokonano Aktu duchowej adopcji dziecka poczętego. Wypowiadanym słowom zobowiązania do modlitwy w tej intencji przez najbliższe 9 miesięcy towarzyszył blask świecy – symbol życia. Do Księgi Duchowej adopcji, która znajduje się w sanktuarium wpisanych zostało 145 osób. Ta zaskakująca liczba osób, która podjęła obie inicjatywy otwartym i chętnym sercem jest wyrazem troski i odpowiedzialności za ludzkie życie.

 IMG 1319www

Zapraszamy Cię do podjęcia modlitwy w obronie życia, biorąc udział w kolejnej już VII Krucjacie Różańcowej przed Dniem Świętości Życia. Jeśli chcesz już dziś możesz się zapisać!
Więcej informacji i formularz zapisowy: http://www.siostry-maryi.pl/aktualnosci/210-krucjata-rozancowa-2018.html

 miloszek5www
 

Początek strony