top MB G

                                                               Odkryj Matkę Bożą w niezwykłym wizerunku z Guadalupe!

Rekolekcje weekendowe  9 - 11 grudnia 2022

poprowadzi o. Krzysztof Ziętkowski OMI

 

Sanktuarium bł.Edmunda Bojanowskiego w Luboniu  MB Gikona

Piątek, 9.12.2022

18:30 - Różaniec

19:00 - Msza święta

Konferencja: Słowa Maryi: "Czy nie jestem z tobą, Ja twoja Matka? Czyż nie jesteś w moim cieniu i w mojej opiece? Czy nie jesteś w zagłębieniu mego płaszcza, w skrzyżowaniu mych rąk?"

Sobota, 10.12.2022

18:30 - Różaniec

19:00 - Msza święta

Konferencja: Z Maryją z Guadalupe na straży życia.

Niedziela, 11.12.2022

16:30 - Msza święta

Konferencja: Maryjo z Guadalupe chroń nas pod Twoim płaszczem.

Różaniec z nałożeniem płaszcza Maryi

 

 Transmisja na żywo: https://www.youtube.com/watch?v=56jQdPl1Smc 

 

Zaprasza "Diakonia życia" ze wspólnoty Magnificat.

 

pasek MB G3

Poznaj Maryję, poczuj miłośc naszej Matki i schroń się pod Jej płaszczem.

 

46 - dniowe zawierzenie pod płaszczem Maryi z Guadalupe 

od 12 grudnia 2022 do 26 stycznia 2023

 

Wysłuchaj codziennej medytacji przesyłanej elektronicznie i pomódl się dzisiątką różańca.

Medytacje zaczerpnięto z książek: "Zawierzenie pod płaszczem Maryi. Duchowy ratunek znieba." Christine Watkins oraz "Maryja mówi do ciebie" s.Bożena Maria Hanusiak

Zgłoszenia zawierzeniowe (WhatsApp, Signal, e-mail):  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz tel. 507 107 285

 

12 grudnia 1531 Maryja w Guadalupe (Meksyk) w najczulszych słowach zapewniła onieśmielonego Indianina, Juana Diego, że tuli go i obejmuje swoimi ramionami, że jest bezpieczny w fałdach Jej płaszcza.
Dziś także słyszymy Jej pełne miłości wyznanie:

„Mój mały ukochany synku (córeczko), niech się nie trwoży twoje serce.

Czyż nie jestem przy tobie Ja, twoja Matka? Czy nie stoisz w moim cieniu?

Czyż nie jesteś ukryty w fałdach mego płaszcza i w moich ramionach, które cię obejmują?

Czy to nie Ja jestem twoim wybawieniem? Czyż potrzebujesz czegokolwiek innego?".


Maryja przychodzi do nas w wizerunku z Guadalupe, na którym widzimy Ją okrytą płaszczem z jaśniejącymi 46 gwiazdami. Przychodzi do naszego już prawie pogańskiego świata, tak jak prawie 500 lat temu przyszła do pogańskich plemion Azteków.

Propozycja tej drogi zawierzenia nawiązuje do starej tradycji z Meksyku, zwanej El Manto de Maria (płaszcz Maryi), a siła tkwi w jej prostocie i zwyczajności. Ta droga jest dla wszystkich.

Praktyka 46 dni zawierzenia polega na codziennym odmówieniu dziesiątki różańca, wysłuchaniu kilkuminutowego rozważania i próbie włączenia jego treści do codziennego życia. Po tych 46 dniach  dokonuje się aktu zawierzenia i oddania się Maryi. Ona, chroniąc nas pod Swym płaszczem, prowadzić będzie do Jezusa. Równocześnie przedstawiony zostanie i częściowo omówiony  wizerunek Maryi z Guadalupe obfitujący w cuda, jego symbolika i wymowa.

Zatem codziennie za pomocą komunikatora w telefonie lub przez e-mail rozsyłane będą do odsłuchania kilkuminutowe wiadomości z modlitwą różańcową i rozważaniem. Choć modlitwa będzie w osobistych intencjach, a schronienie pod płaszczem przeżywane indywidualnie, dziać się to będzie w łączności z pozostałymi osobami w zebranej wspólnocie. Świadomość wzajemnego wsparcia potęguje moc modlitwy, a wspólne przeżywanie tej drogi realizuje pragnienie Jezusa, „aby byli jedno”. Zwyczajność i prostota tej drogi tkwią także w tym, że nie chodzi tutaj o perfekcyjne wypełnianie zadań, lecz o pełne zaufanie, że Maryja chowając nas w fałdach płaszcza,  zatroszczy się o nas w taki sposób, w jaki my sami nie potrafilibyśmy tego zrobić.

Zawierzenie w taki sposób Maryi siebie czy swojej rodziny albo odnowienie swego oddania się pod Jej opiekę nie różni się od każdego szczerego zawierzenia Matce Bożej. Ale jednocześnie jest kolejną propozycją, kolejnym zaproszeniem. Maryja uczyni użytek z naszego oddania, a w zamian użyje całej  mocy Swego wstawiennictwa, by pomóc nam stać się takimi jak Jej Syn, Jezus. 

Droga zawierzenia rozpocznie się 12 grudnia, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe i trwać będzie nieprzerwanie 46 dni. Każdego kolejnego dnia na płaszczu Maryi przybywa i duchowo jaśnieje jedna spośród 46 gwiazd, by na koniec cały Jej płaszcz zajaśniał pełnym blaskiem.

 

Najświętsza Dziewico z Guadalupe,

okryj nas swoim płaszczem i ochroń,

by nasza wiara wzrastała jak ziarno gorczycy.

  

Początek strony